Iga Świątek pokonała w finale turnieju tenisowego w stolicy Kataru Jelenę Rybakinę z Kazachstanu 7:6 (10-8), 6:2. To kolejny triumf Polki w WTA w Dausze.

Pierwszy set. Półtorej godziny emocji

Jak informował dziennikarz sportowy RMF FM Patryk Serwański, początek meczu był nieudany - Polka dwukrotnie dała się przełamać i przegrywała w pierwszym secie 1:4.

W pewnym momencie Rybakina doznała niewielkiej rany na stopie i trzeba było przerwać na chwilę grę - zawodniczkę z Kazachastanu prawdopodobnie wytrąciło to z równowagi. Po tej przerwie trzy gemy Iga Świątek rozegrała na swoją korzyść. Polka dwukrotnie przełamała Rybakinę i w pierwszym secie Świątek zremisowała 4:4, a następnie 6:6.

Ostatecznie Polka wygrała 7:6 (10-8). Pierwsza partia trwała aż półtorej godziny.

Zwycięstwo 6:2

W drugim secie Świątek cały czas górowała nad Rybakiną przewagą co najmniej jednego punktu - od stanu 3:2 Świątek wygrała wszystkie gemy. Dominacja Polki była coraz większa. Ostatecznie Świątek wygrała 6:2.

Tenisistka z Polski została pierwszą w historii, która wygrała imprezę w stolicy Kataru trzykrotnie - cztery inne zawodniczki mogą pochwalić się dwoma triumfami.

Cały pojedynek trwał 2 godziny i 20 minut. W odniesieniu zwycięstwo nie przeszkodził Świątek fakt, że miała mniej asów serwisowych od rywalki (2-3) i więcej podwójnych błędów (4-2). Polka umiała jednak zachować zimną krew w decydujących momentach, czego nie można powiedzieć o przeciwniczce.

To był pierwszy w tym roku turniej rangi WTA 1000. Świątek miała sporcie wsparcie z trybun. Nie brakowało biało-czerwonych flag, a na koniec ceremonii dekoracji zademonstrowano pokaz ogni sztucznych.

Czuję się tu jak w domu, czuję tu fajną energię. Nie myślałam o tym, że trzy razy z rzędu wygrałam, choć słyszałam o tym. Nieco się stresowałam na początku turnieju, ale mój team potrafił mnie ukierunkować na te najważniejsze sprawy - przyznała Świątek podczas dekoracji.

Przy okazji przeprosiła bliskich, że nie odzywała się przez dziewięć dni, lecz - jak przyznała - to był intensywny czas. Obiecuję, że dziś nadrobię - dodała.