Wojciech Szczęsny doznał kontuzji karku w meczu sparingowym Juventusu Turyn ze Standardem Liege. Nie wiadomo, jak poważny jest uraz i kiedy polski bramkarz będzie mógł wrócić na boisko. Do sprawy odniósł się już także trener Juventusu.

Informację o kontuzji Wojciecha Szczęsnego przekazał włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio. Według jego informacji, bramkarz dostał urazu podczas meczu sparingowego Juventusu Turyn ze Standardem Liege. 

"W trakcie towarzyskiego meczu pomiędzy Juventusem a Standardem Liege Wojciech Szczęsny uskarżał się na ból karku" - napisał dziennikarz. 

Jak dodał, na drugie 45 minut - w miejsce Szczęsnego - na murawę wybiegł Mattia Perin. 

"W związku z tym należy monitorować sytuację w Juventusie, który 4 stycznia zmierzy się z Cremonese" - dodał Gianluca Di Marzio.

Po meczu o stan zdrowia polskiego bramkarza był pytany także trener Juventusu Massimiliano Allegri. To nie powinien być duży problem. Jeśli uraz się jednak przedłuży, to Perin jest gotowy do gry - powiedział. 

Spotkanie Juventusu Turyn z Standardem Liege zakończyło się remisem 1:1. 

Wojciech Szczęsny był jednym z najlepszych polskich piłkarzy na mundialu w Katarze. Obronił dwa rzuty karne. To m.in. dzięki jego interwencjom "biało-czerwoni" awansowali do 1/8 finału mistrzostw świata.