Kamil Grosicki wraca do ekstraklasy. Właśnie ogłoszono, że po 14 latach przerwy znów będzie występował w Pogoni Szczecin. Prezentacja piłkarza odbyła się przed rozpoczęciem meczu Pogoni ze Stalą Mielec.

Po przejściu Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze, to najistotniejszy transfer do ekstraklasy. Były reprezentant Polski po 14 latach wraca do macierzystego klubu. Związał się z Pogonia dwuletnim kontraktem, z możliwością przedłużenia na kolejny rok.

Tego momentu można było się spodziewać. Nie było tylko wiadomo, kiedy. Grosicki od lat przekonywał, że wróci do Pogoni, w której się wychował. Tak naprawdę nigdy się do końca ze Szczecina nie wyprowadził.

Piłkarz rodził się w Szczecinie. Jest wychowankiem Pogoni - właśnie w tym zespole debiutował na poziomie ekstraklasy. Później grał w Legii Warszawa, Sivassporze, Stade Rennais, czy Hull City.

Marzeniem Grosickiego była gra w Premier League, ale okres gry w West Bromwich Albion był nieudany. Od lipca skrzydłowy pozostawał bez klubu.


Kamil Grosicki wraca do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej po 10 latach. 83 mecze i 17 bramek to jest jego bilans w reprezentacji.


Zawsze powtarzałem, że chce wrócić do Szczecina, to jest moje miasto. Pogoń to mój klub - powiedział Grosicki klubowym mediom Pogoni Szczecin.Opracowanie: