Robert Lewandowski w Realu Madryt? "Królewscy" znów wrócili do gry o polskiego supersnajpera, podczas gdy FC Barcelona już złożyła pierwszą ofertę za "Lewego". Szykuje się pasjonujący bój o napastnika.

Władze Realu z powodu niepowodzenia w zakontraktowaniu francuskiego napastnika Kyliana Mbappe zmieniają plan zakupów na najbliższy sezon - twierdzi w środę hiszpańskie radio Cadena Ser. Według rozgłośni "Królewscy" chcieliby widzieć na Santiago Bernabeu Roberta Lewandowskiego.

Real negocjuje transfer Lewandowskiego

Hiszpańskie radio powołując się na "źródła z otoczenia piłkarza" twierdzi, że ewentualny transfer napastnika Bayernu Monachium i reprezentacji Polski do Madrytu jest już tematem negocjacji.

Według rozgłośni prace nad ewentualnym transferem Lewandowskiego do Realu mają przyspieszyć po sobotnim finale Ligi Mistrzów, w którym madrycki zespół zmierzy się z drużyną Liverpool FC.

Cadena Ser odnotowuje wypowiedź hiszpańskiego pomocnika Javiego Martineza, według którego kapitan reprezentacji Polski być może liczy, iż przejście do któregoś z czołowych hiszpańskich klubów może pomóc mu w zdobyciu Złotej Piłki.

Bliżej do Barcelony?

Rozgłośnia zauważa, że w ocenie byłego kolegi Lewandowskiego z Bayernu Monachium bardziej prawdopodobnym kierunkiem transferu "Lewego" jest obecnie zespół FC Barcelona. 

Podobnego zdania jest kataloński dziennik "Mundo Deportivo", który w środowym wydaniu cytuje "zdruzgotanego" ostatnimi występami Dumy Katalonii prezesa klubu Joana Laportę. Zapowiadając gruntowne zmiany w drużynie działacz w gorzkich słowach podsumował poczynania FC Barcelony w kończącym się sezonie.

"Jestem zawiedziony postawą tego zespołu. Chyba bardziej od trenera Xaviego cierpiałem z powodu braku charakteru tej drużyny" - powiedział Laporta.