​Lionel Messi z Barcelony został zawieszony na dwa mecze przez Hiszpańską Federację Piłkarską. To kara za faul i czerwoną kartkę, jaką Argentyńczyk zobaczył w rywalizacji z Athletic Bilbao w niedzielnym finale turnieju o Superpuchar Hiszpanii.

Kara oznacza, że Messiego zabraknie w czwartkowym spotkaniu Pucharu Króla z trzecioligową Cornellą oraz w niedzielnym ligowym z Elche.

W minioną niedzielę Argentyńczyk został wykluczony przez sędziego pod koniec dogrywki za uderzenie zawodnika rywali - Asiera Villalibre. Barcelona przegrała w Sewilli z Athletic Bilbao 2:3.

Słynny piłkarz po raz pierwszy w historii swoich profesjonalnych występów w Barcelonie został ukarany bezpośrednio czerwoną kartką.

Natomiast dwukrotnie zdarzyło mu się to w meczach reprezentacji Argentyny - w debiucie w 2005 roku w meczu z Węgrami oraz podczas turnieju Copa America 2019 w spotkaniu z Chile.

Barcelona - Ath. Bilbao. Wygrana Lwów w ostatniej chwili

Piłkarze Athletic Bilbao po raz trzeci w historii zdobyli Superpuchar Hiszpanii.

W finale turnieju rozgrywanego na neutralnych boiskach w Andaluzji pokonali w Sewilli Barcelonę po dogrywce 3:2. Po 90 minutach był remis 2:2.

Barcelona w niedzielę dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Obydwie bramki strzelił francuski napastnik Antoine Griezmann, ale zawodnicy z Bilbao potrafili wyjść z opresji.

Doprowadzili do remisu dzięki bramkom Oscara de Marcosa i Asiera Villalibrego. Bohaterem spotkania został Inaki Williams.

To właśnie 26-letni Hiszpan trafił w czwartej minucie dogrywki i zapewnił drużynie trzeci w historii klubu Superpuchar.

Messi z czerwoną kartką

Pod koniec spotkania czerwoną kartką za uderzenie łokciem Asiera Villalibre został ukarany lider Dumy Katalonii - Argentyńczyk Lionel Messi.

W 119. minucie meczu Messiemu puściły nerwy.

System VAR pozwolił na dokładne sprawdzenie całej sytuacji. Ostatecznie Leo został wykluczony ze spotkania.

Barca będzie musiała poradzić sobie bez Messiego w spotkaniu z UE Cornella (Puchar Króla) i w starciu z Elche (La Liga).