Niemiecki szkoleniowiec Liverpoolu Juergen Klopp został uznany przez Premier League i krajowe stowarzyszenie menedżerów piłkarskich (LMA) najlepszym trenerem zakończonego w niedzielę sezonu angielskiej ekstraklasy.

To wielki zaszczyt być docenionym w tym szalonym dla nas sezonie. W ostatniej kolejce tylko dwa spotkania nie miały żadnej stawki, a w innych toczyła się walka o mistrzostwo, uniknięcie spadku czy miejsce w pucharach. Oczywiście, nie jesteśmy zadowoleni, że nie udało się sięgnąć po tytuł, ale już to przetrwaliśmy - skomentował 54-letni Klopp.

Jego zespół wywalczył w tym sezonie Puchar Ligi i Puchar Anglii, w Premier League o punkt, choć zdobył aż 92, był gorszy od Manchesteru City, a w sobotę zagra w finale Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

W plebiscycie Premier League głosowali kibice i panel ekspertów, a w ankiecie LMA wzięli udział szkoleniowcy wszystkich klubów szczebla centralnego w Anglii. 

Być docenionym przez kolegów po fachu to szczególne wyróżnienie i wielka nagroda dla mnie - podsumował niemiecki trener.