Dinamo Zagrzeb niespodziewanie wygrało u siebie 1:0 z Chelsea Londyn, a Borussia Dortmund pokonała FC Kopenhaga 3:0 w pierwszych meczach fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów sezonu 2022/23.

Zwycięstwo mistrzów Chorwacji nad drużyną z Premier League jest sporą niespodzianką. Jedyną bramkę, w 13. minucie meczu, zdobył Mislav Orsic. Od tej pory Dinamo skupiło się na obronie i nastawiło się na grę z kontry. Piłkarze Chelsea bezskutecznie próbowali sforsować defensywę rywali

Dinamo mogło powiększyć przewagę w 56. minucie, gdy Stefan Ristovski uderzył z dystansu, ale Kepa Arrizabalaga świetnie obronił jego strzał i wybił piłkę nad poprzeczkę.
Chelsea była bliska wyrównania w 86. minucie, gdy Reece James strzelił w słupek, a chwilę później Jorginho z bliskiej odległości uderzył z woleja, lecz znakomitą obroną popisał się Dominik Livakovic. W grupie E oprócz Dinama i Chelsea są także FC Salzburg i AC Milan.

W innym meczu, który rozpoczął się o 18.45 Borussia pokonała w Dortmundzie FC Kopenhaga 3:0. W pierwszej połowie gole strzelili Marco Reus i Raphael Guerreiro. Pod koniec meczu na listę strzelców wpisał się Jude Bellingham. Borussia została liderem grupy G, w której są także Manchester City i Sevilla.

Kolejne wtorkowe mecze Ligi Mistrzów rozpoczęły się o godz. 21.