​Serb Aleksandar Vuković został nowym szkoleniowcem piłkarzy Piasta Gliwice. Po pięciu latach z funkcją trenera Piasta rozstał się Waldemar Fornalik.

43-letni Vuković w przeszłości był piłkarzem m.in. Legii Warszawa i Korony Kielce, a także trenerem Legii.

Vuković: Lubię wyzwania

Praca w Piaście będzie okazją, by odciąć pępowinę łączącą mnie z Legią - przyznał w czasie pierwszej konferencji prasowej Vuković. Ja o tę łatkę się nie biłem. Jestem sobą. Byłem sobą przez wszystkie te lata w Legii - mówił serbski trener. Dzisiaj biję się za Piasta, jestem trenerem Piasta - podkreślił

Dorównanie trenerowi Fornalikowi nie będzie łatwe. Lubię wyzwania, chcę powalczyć o swój dorobek, osiągnąć z tym klubem coś, co zostanie dobrze zapamiętane - dodał Serb.

Przyznał, że na podjęcie decyzji o przyjęciu propozycji działaczy Piasta miał jeden wieczór. Wszystko potoczyło się bardzo szybko, nie zastanawiałem się długo. Jestem wciąż na początku drogi trenerskiej i dla mnie ten klub jest idealny dla mojego rozwoju - wyjaśnił Vuković.

Bracia Fornalikowie odchodzą

Umowa z Waldemarem Fornalikiem została rozwiązana za porozumieniem stron - poinformował rzecznik klubu Karol Młot.

Były selekcjoner kadry narodowej prowadził Piasta od 19 września 2017 roku. W pierwszym sezonie uratował zespół przed spadkiem, w kolejnym - doprowadził go do pierwszego w historii tytułu mistrza Polski. Z klubem pożegnał się też asystent i brat szkoleniowca Tomasz.

Gliwiczanie zajmują 15. miejsce w tabeli. W poprzedniej kolejce przegrali u siebie z Radomiakiem 1-2, w sobotę na wyjeździe zagrają z kielecką Koroną.