Polska przegrała z Rosją 0:3 (17:25, 16:25, 21:25) w niedzielnym meczu ostatniego dnia turnieju z cyklu Grand Prix siatkarek w Rzeszowie.

Polki przegrały w rzeszowskim turnieju wszystkie mecze i zajęły ostatnie, czwarte miejsce.

Polska:

Rosner, Skowrońska-Dolata, Bełcik, Świeniewicz, Bednarek, Liktoras, Zenik (libero) - Leśniewicz, Podolec, Frąckowiak, Dziekiewicz, Sadurek.

Rosja:

Siedowa, Alimowa, Godina, Safronowa, Gamowa, M. Akułowa, Kriuczkowa (libero) - S. Akułowa, Koszeliewa, Iwanowa.

W meczu z Rosjankami, mistrzyniami świata, Polki zagrały najsłabiej w całym turnieju. Zdecydowanie ustępowały rywalkom i po trwającym niewiele ponad godzinie spotkaniu przegrały 0:3.

W pierwszym secie Rosjanki szybko uzyskały kilkupunktową przewagę, którą powiększały z minuty na minutę i wygrały do 17. W polskim zespole zawodziło przede wszystkim przyjęcie zagrywki. Rosjanki wykorzystywały przewagę fizyczną, a wysokie atakujące zdobywały punkt po punkcie mocnymi atakami ze skrzydeł.

Podobny przebieg miał drugi set. Klasą dla siebie była w nim najwyższa na boisku Jekatierina Gamowa, która skutecznymi blokami odebrała Polkom wiarę w zwycięstwo. Polki nadal słabo odbierały zagrywkę, co uniemożliwiało przeprowadzenie szybkiego,

kombinacyjnego ataku, dającego szanse na ominięcie wysokiego bloku Rosjanek.

Najbardziej zacięty przebieg miała trzecia partia meczu. Drużyna Marco Bonitty prowadziła 14:12 i wydawało się, że Polki mogą pokusić się o wygranie seta, jednak końcówka należała do Rosjanek, które zwyciężyły 25:21.

Najwięcej punktów w polskim zespole uzyskała Maria Liktoras - 8. Najskuteczniejszą rosyjską zawodniczką była Gamowa, która zdobyła 16 pkt.