Na zakończenie rozgrywek w grupie A mistrzostw świata siatkarek Polki przegrały w Tokio z gospodyniami turnieju 1:3. Do następnej fazy MŚ Złotka awansowały z dwoma porażkami.

Mecz w hali Yoyogi National Stadium dostarczył wiele emocji i był pełen dramaturgii. Gospodynie, przy ogłuszającym dopingu ponad 10 tys. kibiców, wygrały pierwsza partię 25:22. Druga odsłona była niezwykle zacięta i wyrównana, a jej końcówka przypominała prawdziwy dreszczowiec. Polki nie wykorzystały aż czterech piłek setowych. Japonki potrzebowały trzech prób, aby wygrać 30:28 i objąć prowadzenie w meczu. Przez większość trzeciej partii na boisku dominowały reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni. Złotkom udało się jednak odrobić straty w końcówce i ostatecznie wygrać trzeci set 28:26. W ostatnim secie Japonki bardzo szybko wywalczyły przewagę i wygrały 25:18. Mecz obserwował Paweł Sikora z redakcji sportowej RMF FM. Posłuchaj:

Wczoraj Złotka przegrały z Tajwanem 1:3 w swoim czwartym meczu podczas rozgrywanych w Japonii MŚ siatkarek. Dla podopiecznych Ireneusza Kłosa była to pierwsza porażka w turnieju.

W drugiej rundzie MŚ Polki zmierzą się z reprezentantkami Włoch, Kuby, Turcji i Serbii.