Polskie siatkarki zagrają finale siatkarskiego Grand Prix w Chinach! W drugim meczu turnieju Grand Prix w japońskiej Osace mistrzynie Europy pokonały Japonki 3:1 ), zapewniając sobie awans do finału.

Wczoraj Polki rozgromiły mistrzynie świata Rosjanki 3:0 i do awansu do finałowej szóstki potrzebowały jeszcze jednego zwycięstwa.

Z Japonkami nie poszło już tak ławo, było gorąco i nerwowo. Pierwszy set to mocne uderzenie „złotek”. Szczelny polski blok i pewne zwycięstwo do 20. Ale w drugim secie coś się zacięło. Japonki wzniosły się na wyżyny, a nasze siatkarki zupełnie się pogubiły. W efekcie porażka do 16. I wreszcie set trzeci: zacięty od pierwszej do ostatniej piłki i ostatecznie 25:23 dla "złotek".

Czwarty set to koncertowa gra polskiej drużyny i wynik: 25-14.

Jutrzejszy mecz z Kazachstanem nie będzie miał już znaczenia, a potem już tylko finał w chińskim Ningbo (22-26 sierpnia). W finale wystąpi pięć najlepszych ekip z tabeli i - niezależnie od miejsca, jako gospodarz - reprezentacja Chin.