To Cristiano Ronaldo, a nie Lionel Messi, powinien wygrać plebiscyt FIFA i magazynu "France Football" na najlepszego piłkarza roku - uważa Diego Armando Maradona. "Ronaldo zasłużył na tę nagrodę bardziej niż Messi, który przez większą część sezonu zmagał się z kontuzjami" - stwierdził legendarny piłkarz.

Ronaldo wybrany piłkarzem roku. Wysokie miejsce "Lewego"

Występujący w Borussii Dortmund Robert Lewandowski zajął dziewiąte miejsce w plebiscycie magazynu "World Soccer" na najlepszego piłkarza 2013 roku. Wygrał Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt. Ranking stworzono na podstawie głosów dziennikarzy i ekspertów z całego świata.... czytaj więcej

Nazwisko laureata Złotej Piłki FIFA zostanie ogłoszone 13 stycznia w Zurychu. Oprócz Portugalczyka z Realu Madryt i Argentyńczyka z Barcelony w finałowej trójce znalazł się jeszcze Francuz Franck Ribery z Bayernu Monachium.

Ronaldo został już wybrany piłkarzem 2013 roku w plebiscycie magazynu "World Soccer". Portugalczyk błysnął m.in. czterema bramkami w barażach ze Szwecją o awans do mistrzostw świata 2014.

Messi, który w minionym sezonie zdobył z Barceloną mistrzostwo Hiszpanii, był zwycięzcą czterech poprzednich edycji plebiscytu FIFA i "France Football" na najlepszego piłkarza roku.

(edbie)