Kibice Realu Madryt przygotowali dla Cristiano Ronaldo nie lada niespodziankę! Przyszli na środowy mecz piłkarskiej Ligi Mistrzów przeciwko Galatasaray Stambuł w maskach przedstawiających portugalskiego gracza. Zakupili ich łącznie 45 tys. sztuk.

Jak wyjaśniło w komunikacie stowarzyszenie kibiców Pena Barajas, pojawienie się fanów "Królewskich" na stadionie Santiago Bernabeu z twarzami przykrytymi wizerunkiem Cristiano Ronaldo miało służyć "moralnemu wsparciu" dla portugalskiego gracza, który został sparodiowany przez prezesa FIFA Josepha Blattera.

Podczas październikowej konferencji w Oxfordzie szwajcarski działacz sportowy naśladował gesty Ronaldo i opowiadał dowcipy o Portugalczyku. Blatter wyznał wówczas, iż gdyby mógł głosować na najlepszego piłkarza świata, to wybrałby Lionela Messiego.

Deklaracje Blattera zostały skrytykowane zarówno przez władze Portugalskiej Federacji Piłkarskiej, jak i Realu Madryt. "Królewscy" zażądali od szefa FIFA publicznego przeproszenia Ronaldo, a temat ten wciąż powraca w medialnych wypowiedziach przedstawicieli klubu. We wtorek incydent z udziałem Blattera skomentował legendarny zawodnik Realu Alfredo di Stefano.

Joseph Blatter chciał zabłysnąć swoim dowcipem. Problem w tym, że żarty pod adresem Ronaldo zupełnie mu się nie udały. Tymczasem Cristiano jest rzeczywiście najlepszym graczem na świecie - powiedział honorowy prezes madryckiego klubu, który równocześnie poparł akcję kibiców.

Inicjatorami niecodziennej formy wsparcia dla Ronaldo są stowarzyszenia kibiców Realu Madryt Pena Barajas oraz Pena la Clasica, które łącznie zamówiły 45 tys. sztuk masek. Autorzy akcji ujawnili, że ich producentem jest jeden z włoskich zakładów wytwarzających gadżety, który zgodził się sprzedać je za połowę ich wartości rynkowej. Pomocy w dystrybucji przed meczem udzielili obu stowarzyszeniom pracownicy i wolontariusze Realu.


Pauzował z powodu kontuzji

28-letni Cristiano Ronaldo, który uznawany jest za jednego z głównych kandydatów do tegorocznej nagrody Złotej Piłki przyznawanej wspólnie przez FIFA oraz francuski magazyn "France Football", nie wystąpi w środowym meczu Ligi Mistrzów. Kapitan reprezentacji Portugalii, który posiada już w dorobku Złotą Piłkę z 2008 r., pauzuje w efekcie kontuzji, której nabawił się w ostatnim spotkaniu ligowym przeciwko Almerii (5:0). Zdobył w nim gola już w 3. minucie.

Według ankiety przeprowadzonej w listopadzie br. przez hiszpański dziennik "Marca", Ronaldo jest głównym pretendentem do zdobycia "Złotej Piłki" w kończącym się roku. Jego konkurentami są m.in. Lionel Messi, Franck Ribery, a także Robert Lewandowski.

Szanse na zdobycie prestiżowej nagrody przez Ronaldo powiększają jego dobre występy na jesieni w barwach Królewskich oraz w reprezentacji Portugalii, gdzie w ostatnich 14 spotkaniach zdobył łącznie 14 bramek.

Zwycięzca plebiscytu Złotej Piłki zostanie ogłoszony 13 stycznia 2014 r. podczas gali w Zurychu. Będzie nim jeden z 23 graczy nominowanych do nagrody 29 października tego roku. Na każdego z nich głosy oddawać będą trenerzy i kapitanowie reprezentacji zrzeszonych w FIFA oraz dziennikarze.