Występujący w Borussii Dortmund Robert Lewandowski zajął dziewiąte miejsce w plebiscycie magazynu "World Soccer" na najlepszego piłkarza 2013 roku. Wygrał Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt. Ranking stworzono na podstawie głosów dziennikarzy i ekspertów z całego świata. Trenerem roku został Jupp Heynckes, a drużyną roku - prowadzony przez niego w ubiegłym sezonie Bayern Monachium.

Ronaldo otrzymał 1075 punktów. Na kolejnych miejscach uplasowali się Argentyńczyk Lionel Messi z Barcelony (926) i Francuz Franck Ribery z Bayernu (870). Lewandowski otrzymał 250 punktów.

Dla Ronaldo to drugi triumf w plebiscycie "World Soccer". Poprzednio został wyróżniony w 2008 roku. Portugalczyk zasłynął w ostatnich 12 miesiącach m.in. czterema bramkami zdobytymi w meczach barażowych ze Szwecją, których stawką był awans na mistrzostwa świata w Brazylii.

W ubiegłym roku, podobnie jak w 2009 i 2011, w plebiscycie magazynu triumfował Messi.

Wyróżnienia dla Bayernu

Tytuł drużyny roku przypadł bezdyskusyjnie Bayernowi, który w poprzednim sezonie triumfował w Lidze Mistrzów, Bundeslidze i Pucharze Niemiec. Z kolei trenerem roku wybrano ówczesnego szkoleniowca tego zespołu - Juppa Heynckesa.

W głosowaniu biorą udział dziennikarze i eksperci z całego świata. Każdy wybiera 10 piłkarzy, którzy otrzymują od jednego do dziesięciu punktów.

(MRod)