Rozstawiona z numerem pierwszym Białorusinka Wiktoria Azarenka zagra z Australijką Samanthą Stosur (5) w finale tenisowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w kalifornijskim Carlsbadzie (z pulą nagród 797 707 dolarów). W półfinale szybciej ze swoją rywalką uporała się Stosur, która zakończyła mecz w dwóch setach. Azarenka rozegrała natomiast trzy partie z Serbką Aną Ivanović.

Białorusinka wygrała ostatecznie 6:0, 4:6, 6:3. Stosur pokonała natomiast z Francuzkę Virginie Razzano 7:6 (7-2), 6:3.

Wcześniej obie finalistki wyeliminowały siostry Radwańskie - białoruska zawodniczka w dwóch krótkich setach nie dała szans Urszuli, zaś rozstawiona z numerem drugim Agnieszka uległa po bardziej zaciętym pojedynku Stosur.

W imprezie wystąpiła też Alicja Rosolska. Najpierw przegrała pierwszy mecz w eliminacjach singla, a następnie odpadła w tej samej fazie rywalizacji deblistek (grała z Natalie Grandin z RPA).