Kolejnym przeciwnikiem Władimira Klitschko będzie niepokonany na zawodowych ringach Polak Mariusz Wach! Pojedynek planowany jest na listopad lub grudzień tego roku. Zawodnicy skrzyżują rękawice podczas gali na stadionie piłkarskim w Hamburgu.

Stawką walki Polaka i Ukraińca będą trzy mistrzowskie pasy należące do Kliczki - IBF, WBO, WBA.

Wach ostatni raz w ringu pojawił się w marcu tego roku. Polak wygrał przez TKO w szóstej rundzie z Tye Fieldsem. 36-letni Władimir Kliczko również wygrał przed czasem w szóstym starciu, po raz drugi pokonując Tony Thomspsona.

Wielki bokser, szlachetny społecznik

Władimir Kliczko to nie tylko słynny bokser, ale też filantrop. Razem ze starszym bratem Witalijem, również utytułowanym pięściarzem, spędza większość czasu w Niemczech. Pięściarze nie zapominają jednak o swojej ojczyźnie. Starszy z braci oprócz działalności charytatywnej zaangażowany jest też w politykę. Przymierza się do roli mera Kijowa.

Bracia Kliczko zorganizowali pierwszą aukcję dobroczynną pod koniec 2010 roku. Aż 350 tysięcy euro zapłaciła wtedy córka znanego ukraińskiego działacza piłkarskiego Ihora Surkisa za możliwość wniesienia do ringu jednego z pasów mistrzowskich Władimira.