Nie było niespodzianek w dzisiejszych meczach Ligi Mistrzów. Awansowały drużyny, które były faworytami: FC Porto, Arsenal i Manchester Untied.

Nie obyło się jednak bez nerwów. W Manchesterze po golu Nelsona w 28. minucie goście prowadzili 1:0. Przez chwilę wydawało się, że Manchester United po raz drugi z rzędu pożegna się z Ligą Mistrzów już w fazie grupowej. Na szczęście w drużynie są Nemanja Vidic, Ryan Giggs i Louis Saha; Serb, Walijczyk oraz Francuz zdobyli po golu w starciu z Benfiką i zapewnili "Czerwonym Diabłom" zwycięstwo 3:1 i awans do 1/8 finału.

W grupie G wszystkie oczy zwrócone były na Porto, gdzie miejscowy zespół podejmował "Kanonierów". Obu zespołom do awansu wystarczył remis i chyba podświadomie zarówno gospodarze, jak i londyńczycy do niego dążyli i go osiągnęli. Bliżej zdobycia gola było FC Porto (w 58. minucie Quaresma trafił w słupek), ale ostatecznie wszystko skończyło się szczęśliwym dla obu stron bezbramkowym podziałem punktów.

Wyniki wszystkich środowych meczów:

Dynamo Kijów - Real Madryt 2:2 (2:0)

bramki: dla Dynama: dwie Maksim Szackich (13, 27);

dla Realu: Ronaldo - dwie (86, 88-karny). Sędziował: Mike Riley (Anglia);

Olympique Lyon - Steaua Bukareszt 1:1 (1:1)

bramki: dla Olympique - Alou Diarra (12);

dla Steauy - Nicolae Dica (2).

FC Kopenhaga - Celtic Glasgow 3:1 (2:0)

bramki: dla Kopenhagi - Atiba Hutchinson (2), Jesper Gronkjaer (27), Marcus Allbaeck (57);

dla Celticu - Jiri Jarosik (75);

Hamburger SV - CSKA Moskwa 3:2 (1:1)

bramki: dla Hamburger SV - Besart Berisha (28), Rafael van der Vaart (84), Boubacar Sanogo (90);

dla CSKA - Ivica Olic (23- karny), Jurij Żirkow (65).

AC Milan - OSC Lille 0:2 (0:1)

bramki: dla Lille - Peter Odemwingie (7), Abdul Kader Keita (67);

Anderlecht Bruksela - AEK Ateny 2:2 (1:0)

bramki: dla Anderlechtu - Anthony Van den Borre (38), Nicolas Frutos (64);

dla AEK Ateny - Vassilis Lakis (75), Bruno Cirillo (81).

Manchester United - Benfica Lizbona 3:1 (1:1)

Bramki: dla Manchesteru - Nemanja Vidic (45+1), Ryan Giggs (61), Louis Saha (75);

dla Benfiki - Nelson (27). (PAP)

FC Porto - Arsenal Londyn 0:0

Do 1/8 finału awansowały: Real Madryt i Lyon z grupy E, Celtic i Manchester United z grupy F, Porto i Arsenal z grupy G oraz Milan i Lille z grupy H. We wtorek zakończyły się rozgrywki grup A, B, C i D. Awansowały: Chelsea, Barcleona, Bayern, Inter, Liverpool, PSV, Valencia i Roma. Losowanie 1/8 finału 15 grudnia.