"Rywal zaprezentował wielki charakter" - podkreślił trener piłkarzy Legii Warszawa Aleksandar Vukovic po bezbramkowym remisie swojej drużyny w pierwszym meczu 1. rundy eliminacji Ligi Europy z wicemistrzem Gibraltaru - zespołem Europa FC. Przyznał, że "wynik nas nie zadowala".

Pojedynek z Europa FC był dla warszawskiego klubu pierwszym spotkaniem o stawkę w tym sezonie, ale bezbramkowy remis z wicemistrzem Gibraltaru uznać należy za sensacyjny.

Jak zaznacza Onet, "gospodarze w niczym nie ustępowali wicemistrzom Polski", a "remisu z pewnością nie tłumaczy okres przygotowawczy do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu".

Legia dopisała kolejny wynik do listy europejskich wpadek

Zaskakująco szybko przestaliśmy wracać do takich meczów jak Wisły Kraków z Levadią Tallin czy Lecha Poznań ze Stjarnan. Nasze kluby niestety już niemal co roku dopisują do listy poważnych wpadek w europejskich pucharach kolejne punkty. Niestety coraz bardziej upokarzające, a ostatnio przoduje w... czytaj więcej

Po spotkaniu szkoleniowiec legionistów podkreślił w wypowiedzi cytowanej na oficjalnej stronie klubu, że "wszystko jest inaczej, jeśli gra się o coś, a nie w sparingach".

Na pewno wynik nas nie zadowala. Chcieliśmy wygrać to spotkanie i być bliżej awansu, niż jesteśmy w tej chwili. Nadal jednak wszystko zależy od nas. Postaramy się udowodnić, że jesteśmy lepszą drużyną - zapewnił Aleksandar Vukovic.

Zaznaczył, że zaimponowała mu postawa rywala.

Europa FC zaprezentowała wielki charakter. Walczyli o każdy centymetr boiska i pokazali, że czują się dobrze na swoim terenie. Mieli tę przewagę. Pokazali, że w piłce wszystko jest możliwe. Nie zaskoczyli nas, ponieważ widzieliśmy ich w poprzednich meczach. Nie jest to zły zespół, ale w Warszawie wszystko się rozstrzygnie - powiedział.

Liczę na to, że drużyna z każdym meczem będzie wyglądała lepiej. Pod względem wychodzenia na pozycje, rozgrywania piłki - to będzie na lepszym poziomie. To nie jest wynik budujący, ale to, jak zawodnicy pracują, jest dla mnie uspokojeniem, że dojdziemy do swojego celu - mówił Vukovic.

Liga Europy: Kłopotliwa wpadka Legii

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z wicemistrzem Gibraltaru Europa FC 0:0 w pierwszym meczu 1. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. Rewanż odbędzie się 18 lipca. Remis Legii to kolejna kłopotliwa wpadka polskiego futbolu. czytaj więcej

Odniósł się również do sytuacji Vamary Sanogo, który w końcówce pierwszej połowy musiał opuścić boisko z powodu urazu.

Badania potwierdzą, jakiej kontuzji doznał, ale niestety wygląda to na coś poważnego. Ból i jego zachowanie o tym świadczą - przyznał szkoleniowiec Legii.

Rewanż w Warszawie rozegrany zostanie 18 lipca.

Zwycięzca tej pary w drugiej rundzie eliminacji trafi na KuPS Kuopio lub FK Witebsk. W Finlandii gospodarze wygrali 2:0.

Aby awansować do fazy grupowej Ligi Europy, legioniści muszą wyeliminować łącznie czterech rywali.

Opracowanie: