Team Sunweb postanowił wyrzucić z ekipy uczestniczącej w wyścigu kolarskim Vuelta a Espana zwycięzcę klasyfikacji górskiej Tour de France 2017 Francuza Warrena Barguila. Powodem takiej decyzji jest niewykonywanie poleceń zespołu.

Warren Barguil / YOAN VALAT /PAP/EPA

Barguil odmówił pomocy Holendrowi Wilco Keldermanowi, który upadł na trasie siódmego etapu Vuelty i został za peletonem.

"Zespół Sunweb postanowił wycofać Warrena Barguila z Vuelta a Espana. 25-letni utalentowany zawodnik, zwycięzca dwóch etapów i klasyfikacji górskiej Tour de France, otwarcie oświadczył, że nie będzie wypełniać poleceń drużyny, przez co nie pozostawił Team Sunweb żadnego wyboru i zmusił do podjęcia takiej decyzji" - poinformowano

Francuski kolarz zajmował 13. miejsce w klasyfikacji generalnej hiszpańskiego wyścigu. Jak podkreśliła jego drużyna to nie było pierwsze przewinienie tego zawodnika w ostatnim tygodniu. W przyszłym sezonie Barguil przejdzie do zespołu Fortuneo.

Na mecie piątkowego siódmego etapu Paweł Poljański (BORA-Hansgrohe) zajął drugie miejsce, a najszybciej trasę Lliria - Cuenca (207 km) pokonał Słoweniec Matej Mohoric z grupy UAE Team Emirates. Liderem wyścigu jest Brytyjczyk Chris Froome (Sky).