Słynny tenisista Novak Djokovic wygrał z Niemcem Janem-Lennardem Struffem (28.) 6:3, 6:3, 6:1 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego US Open. Serb, który jest najwyżej rozstawiony w nowojorskim turnieju, odniósł zwycięstwo nr 600. na twardych kortach.

Wcześniej w amerykańskich zawodach lider rankingu światowego pokonał Damira Dzumhura z Bośni i Hercegowiny 6:1, 6:4, 6:1 i Brytyjczyka Kyle'a Edmunda 6:7 (5-7), 6:3, 6:4, 6:2.

Kolejnym przeciwnikiem Djokovica będzie rozstawiony z 20. Hiszpan Pablo Carreno Busta, który wyeliminował Litwina Ricardasa Berankisa 6:4, 6:3, 6:2.

Z tym hiszpańskim rywalem ma bilans 3-0.

Spotkanie Djokovica ze Struffem trwało godzinę i 43 minuty. Zawodnik z Bałkanów pozostaje niepokonany w tym roku w oficjalnych pojedynkach. Jego bilans w tym sezonie, w którym rywalizacja została przerwana na pół roku z powodu pandemii koronawirusa, to 26-0, a wliczając 2019 rok - 29-0. Lepszą serię pod tym względem zanotował tylko raz - występy w 2011 roku zaczął od triumfu w 41 meczach z rzędu.

Pod nieobecność Szwajcara Rogera Federera i Hiszpana Rafaela Nadala, Djokovic jest faworytem US Open. W tej imprezie triumfował w 2011, 2015, 2018 roku. Łącznie ma na koncie 17 tytułów wielkoszlemowych.