"Orzeł na koszulce - jestem za. Mam nadzieję, że reakcja większości z nas, tzn. kibiców, niekibiców, ale też tych, którzy przyszli np. na mecze polskiej reprezentacji, wystarczą jako znak dla szefów PZPN, że reprezentacja narodowa to nie jest własność PZPN-u" - powiedział Donald Tusk, pytany o brak polskiego orzełka na koszulkach reprezentacji narodowej w piłce nożnej.

Reprezentacja narodowa - w sporcie, ale także w innych dziedzinach - jest własnością narodu (...) - nawet jeśli ta własność nam nie przynosi radości, bo to inna sprawa. Dlatego mam nadzieję, że ktoś tam zmądrzeje - dodał Tusk.

Na nowych strojach polskiej reprezentacji, które zaprezentowano w ubiegłym tygodniu, w miejscu godła narodowego jest odświeżone niedawno logo PZPN. Związek bronił wtedy swojej decyzji i powoływał się na wyniki badań, które wskazują, że wprowadzony w kwietniu logotyp związku jest dobrze odbierany przez większość kibiców. Nie prowadzono jednak badań na temat usunięcia z koszulek godła państwowego. PZPN ograniczył się jedynie do "wywiadu środowiskowego".

W piątek 11 listopada polska reprezentacja po raz pierwszy wystąpiła w nowych koszulkach. Towarzyski mecz z Włochami przegraliśmy 0:2. W ramach protestu przeciwko nowym koszulkom kibice przez jedną połowę nie dopingowali zespołu.