Po raz pierwszy w czteroletniej pracy z Borussią Dortmund trener Juergen Klopp ukarał finansowo piłkarza. "Bild" poinformował, że Chorwat Ivan Perisic zapłaci 15 tysięcy euro kary za swoje ostatnie wypowiedzi o tym, że zbyt rzadko pojawia się w składzie mistrza Bundesligi.

23-letni Perisic skarżył się, że zbyt rzadko pojawia się w składzie mistrza Bundesligi i zagroził, że jeśli to się nie zmieni, odejdzie z klubu. W obecnym sezonie reprezentant Chorwacji rozegrał osiem meczów (cztery razy był w podstawowej jedenastce), ale tylko jedno spotkanie w wymiarze 90 minut.

45-letni Klopp jest szkoleniowcem Borussii od 2008 roku (od początku współpracuje z nim Jakub Błaszczykowski, później dołączyli Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski), ale do tej pory nie karał finansowo swych zawodników. W przypadku Perisica już wcześniej nie ukrywał, że nie podoba mu się zachowanie młodego gracza.

Broniąca tytułu drużyna z Dortmundu (najlepsza w Bundeslidze w dwóch ostatnich sezonach) w sobotę o godz. 15 zmierzy się z SpVgg Greuther Fuerth. W tabeli Borussia zajmuje czwarte miejsce, a rywal jest przedostatni - 17.