Tiger Woods trafił do szpitala po wypadku samochodowym w hrabstwie Los Angeles. Według informacji przekazywanych przez jego agenta, golfista jest obecnie operowany.

Oświadczenie ws. wypadku Tigera Woodsa wydało biuro szeryfa hrabstwa Los Angeles. Doszło do niego na granicy miejscowości Rolling Hills Estates i Rancho Palos Verdes. Auto prowadzone przez sportowca wypadło z drogi i przewróciło się na bok. Na filmach z miejsca zdarzenia widać, że jest poważnie uszkodzone. 

Biuro szeryfa podało, że w aucie był tylko Woods. Sportowca wydobyto z pojazdu przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Później przewieziono go do szpitala. Okoliczności zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane. 

Źródło z biura szeryfa hrabstwa Los Angeles cytowane przez portal TMZ twierdzi, że Woods w momencie wypadku był najprawdopodobniej trzeźwy, ale nie wiadomo, czy nie był pod wpływem innych substancji. 

Mark Steinberg, agenta Tigera Woodsa, przekazał, że sportowiec ma poważne obrażenia nogi i jest obecnie operowany. 

Woods jest nazywany najlepszym golfistą wszech czasów


Tiger Woods jest triumfatorem 15 turniejów wielkoszlemowych, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Lepszy od niego pod tym względem jest tylko Jack Nicklaus, który ma na koncie 18 triumfów.

Wielu ekspertów określa Woodsa mianem najlepszego golfisty wszech czasów. Na czele rankingu światowego był przez rekordowe 683 tygodnie. 

W 2019 roku Woods został odznaczony przez Donalda Trumpa Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym odznaczeniem przyznawanym cywilom w Stanach Zjednoczonych.