W 5. kolejce STATSCORE Futsal Ekstraklasy dojdzie do prawdziwego hitu. Mistrzowie Polski, Rekord Bielsko-Biała, podejmą rewelację początku sezonu, Legię Warszawa. Czeka nas zatem starcie dwóch niepokonanych jeszcze zespołów.

Trzy zespoły posiadają aktualnie komplet punktów w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. Po najbliższej kolejce grono to się zmniejszy o co najmniej jedną drużynę, a wszystko za sprawą spotkania Rekord Bielsko-Biała - Legia Warszawa.

Rekordziści - obecny mistrz Polski, lider tabeli z niesamowicie silną ofensywą. Legia to z kolei absolutny beniaminek, który z przytupem wszedł do ligi, wygrywając wszystkie dotychczas rozegrane spotkania, polegając przy tym głównie na dobrze zorganizowanej defensywie i zabójczo skutecznych kontratakach.

Czy rewelacja początku sezonu postawi się najlepszemu klubowi w historii STATSCORE Futsal Ekstraklasy? Początek tego spotkania we wtorek o godzinie. 18:00 w nSport+ oraz na canalplus.com.

Na podział punktów w tym spotkaniu z pewnością liczy Piast Gliwice, który również nie stracił jeszcze choćby "oczka". Zawodnicy Orlando Duarte podejmą MOKS Słoneczny Stok Białystok, który dopiero w ostatniej kolejce sięgnął po pierwsze zwycięstwo, dlatego też o wygraną w tym spotkaniu nie powinno być problemu. Zastanawiać można więc raczej tylko nad tym czy wygrana gliwiczanom pozycje wicelidera, czy też lidera.

Poza tym ciekawie zapowiada się spotkanie Górnika Polkowice z GI Malepszy Futsal Leszno oraz Red Dragons Pniewy z FC Reiter Tourń. Wszystkie cztery drużyny nie zaliczyły najlepszego startu do rozgrywek, a ambicje są tam z pewnością dużo większe. Oba spotkania będzie można zatem potraktować jak małe finały, które pod koniec sezonu mogą zadecydować o kluczowych pozycjach w tabeli.

Komplet spotkań 5. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

Fit-Morning Gredar Brzeg - Red Devils Chojnice, sobota, godz. 18:00 (WP Pilot),

Górnik Polkowice - GI Malepszy Futsal Leszno, niedziela, godz. 16:00 (WP Pilot),

KS Constract Lubawa - Team Lębork, sobota, godz. 16:00 (WP Pilot),

Clearex Chorzów - AZS UW DARKOMP Wilanów, sobota, godz. 17.00 (WP Pilot),

Red Dragons Pniewy - FC Reiter Toruń, sobota, godz. 18:00 (WP Pilot),

Piast Gliwice - MOKS Słoneczny Stok Białystok, sobota, godz. 18:00 (WP Pilot),

Dreman Opole Komprachcice - AZS UG Futsal, sobota, godz. 19:00 (WP Pilot),

Rekord Bielsko-Biała - Legia Warszawa, wtorek, godz. 18:00 (nSport+).