Robert Lewandowski zdobył jubileuszową, setną bramkę w Bundeslidze. Polak w 51. minucie spotkania pokonał bramkarza FSV Mainz i dał prowadzenie Bayernowi Monachium 1:0. Od pierwszego gola naszego napastnika w lidze niemieckiej minęło niemal dokładnie 5 lat. 19 września 2010 roku Lewandowski strzelił gola w meczu Borussii Dortmund z Schalke Gelsenkirchen.

Robert Lewandowski zdobył dla Bayernu Monachium dwa gole. To było 100. i 101. trafienie Polaka w Bundeslidze /TORSTEN SILZ /PAP/EPA

Dzisiejszy pojedynek to 168 mecz Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. Polak zdobył w nim swoją setną bramkę i może pochwalić się naprawdę wspaniałą średnią. Wszystko zaczęło się we wrześniu 2010 roku. Wtedy w barwach Borussii Dortmund "Lewy" pokonał bramkarz Schalke Gelsenkirchen. Dla swojego pierwszego niemieckiego klubu Lewandowski zdobył łącznie 74 bramki w ciągu czterech lat. Teraz swój strzelecki dorobek nasz napastnik wzbogaca już w Bayernie Monachium. Dziś strzelił 26 i 27 ligowego gola dla klubu z Bawarii.

Setnego gola w Bundeslidze Lewandowski zdobył po strzale głową. Ładnie z prawego skrzydła dośrodkował młody Francuz Kingsley Coman, a nasz napastnik uderzył z ośmiu metrów tuż przy prawym słupku bramki golkipera FSV Mainz Lorisa Kariusa. To była 51. minuta gry. Jedenaście minut później padł drugi gol Polaka - tym razem ograł on bramkarz rywali i strzelił na pustą bramkę.

To 8 i 9 ligowy gol Polaka przeciwko drużynie Mainz. "Lewy" najbardziej dał się we znaki piłkarzom Freiburga. Przeciwko tej drużynie zdobył już 10 bramek.