Piotr Zieliński już w 22. minucie opuścił boisko z powodu problemów z oddychaniem. Włoskie media informują, że piłkarz Napoli przeszedł badania w szpitalu. Jego zespół przegrał u siebie z Empoli 0:1. W zwycięskiej ekipie do 79. minuty grał Szymon Żurkowski.

"Przeprowadzone testy Piotra Zielińskiego nie wykazały żadnych problemów" - poinformowało Napoli w oświadczeniu.

Żurkowski rozpoczął mecz w podstawowym składzie, a w 79. minucie został zmieniony przez Filippo Bandinellego. Wcześniej 24-letni polski pomocnik został ukarany żółtą kartką.

Napoli mogło wrócić na fotel lidera Serie A, ale potrzebowało w niedzielę zwycięstwa. Podopiecznych trenera Luciano Spallettiego dopadł jednak wyraźny kryzys. Z ostatnich pięciu ligowych meczów zdołali wygrać tylko jeden i w efekcie spadli na czwarte miejsce. Do prowadzącego AC Milan tracą trzy punkty.

Empoli natomiast wyrasta na rewelację rozgrywek. Beniaminek awansował na siódmą pozycję.