Serbia zagra z Danią w finale Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W półfinałach Dania pokonała Hiszpanię 25:24, a Serbia wygrała z Chorwacją 26:22. To zła wiadomość dla polskich szczypiornistów, jeśli Serbowie zdobędą tytuł zamkną Polakom drogę do igrzysk olimpijskich w Londynie.

Jako pierwsi o prawo gry w finale walczyli Duńczycy i Hiszpanie. Duńczycy to wicemistrzowie świata, a Hiszpanie są trzecią drużyną ostatniego czempionatu. Walka na parkiecie była bardzo wyrównana i jeszcze na dwie minuty przed końcem na tablicy wyników widniał remis. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Ulrika Wilbeka i awansowali do finału.

Mecz Serbów z Chorwatami był spotkaniem podwyższonego ryzyka. Od początku kibice w hali w Belgradzie głośno dopingowali swoich ulubieńców, a każde zagranie rywali wygwizdywali. Do przerwy to jednak Chorwaci byli bliżej finału, prowadzili jedną bramkę. W drugiej części niesieni fanatycznym dopingiem Serbowie powiększali przewagę i w efekcie wygrali dość pewnie 26:22.

Polscy szczypiorniści, którzy na turnieju w Serbii zajęli dziewiąte miejsce, muszą liczyć na to, ze gospodarze mistrzostw nie zdobędą tytułu. Tylko taki scenariusz pozwoli Biało Czerwonym zagrać na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Jeśli jednak Serbowie pokonają Danię, zamkną Polakom drogę do Londynu.