Antybohaterem meczu 20. kolejki Ligue 1 Nantes - Paris Saint Germain (0-1) był sędzia Tony Chapron. W końcówce spotkania arbiter kopnął zawodnika "Kanarków" Diego Carlosa i... wyrzucił go z boiska. Oburzenia nie krył prezes Nantes Waldemar Kita, który nazwał decyzję Chaprona "skandaliczną".

Do zdarzenia doszło w końcówce spotkania. Diego Carlos przez przypadek zderzył się z arbitrem, a ten się przewrócił. Chapron tak się zdenerwował, że kopnął zawodnika. Chwilę później sędzia wyrzucił Brazylijczyka z boiska.

"Ten sedzia to żart"

Prezes Nantes Waldemar Kita nazwał decyzję Chaprona "skandaliczną" i powiedział, że sędzia powinien zostać zawieszony na pół roku. Nie chcę wierzyć, że zrobił to celowo - stwierdził Kita. To żart - podkreślił szef "Kanarków" przed kamerami francuskiej telewizji. Otrzymałem 20 wiadomości z całego świata i wszyscy pisali, że ten sędzia to jakiś żart - dodał. Jeśli powiem za dużo, to zostanę wezwany przez komisję dyscyplinarną - zaznaczył Kita.

Najgorsze jest to, że Diego Carlos zostanie zawieszony na co najmniej jeden mecz. To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu, jeśli zapomnimy o nieuznanym golu i incydencie z Diego Carlosem - skomentował trener Nantes Claudio Ranieri.

Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w 12. minucie Angel Di Maria. Argentyńczyk mógł jeszcze raz pokonać bramkarza Nantes Cipriana Tatarusanu, ale fatalnie spudłował z najbliższej odległości.

Dzięki wygranej PSG umocniło się na prowadzeniu w tabeli. Milionerzy z Paryża mają już 11 punktów przewagi nad drugim AS Monaco Kamila Glika i Olympique Lyon.

RK

Wyniki, terminarz i tabela Ligue 1