Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Loeb wystartuje w dwóch pierwszych wyścigach tegorocznego sezonu Porsche Supercup - w Hiszpanii i Monaco. Jego rywalami będą m.in. Jakub Giermaziak i Patryk Szczerbiński.

Wyścigi Porsche Supercup rozgrywane są na wybranych torach Formuły 1 przed startem rywalizacji najszybszych kierowców świata.

Loeb potwierdził, że zdecydował się wystąpić 12 maja w Grand Prix Hiszpanii oraz 26 maja na torze w Monako. Bardzo się cieszę, że tak znakomity kierowca jak Sebastien Loeb weźmie udział w Porsche Supercup. To podnosi poziom i prestiż wyścigów. Myślę, że nie będzie mu łatwo, bo to jednak kierowca rajdowy. Z drugiej strony zaliczył kilka startów w samochodach GT, więc z pewnością będzie groźny - podkreślił Giermaziak.

Pod koniec września 2012 roku 38-letni Leob poinformował, że w nowym sezonie nie wystąpi we wszystkich eliminacjach rajdowych mistrzostw świata. Jego podstawową zawodową działalnością w tym roku ma być praca w zespole projektowo-testowym, zajmującym się nowymi technologiami i rozwiązaniami technicznymi w samochodach jego teamu.

W planach ma tylko pięć startów, na razie pojechał w rajdach Monte Carlo (wygrał) i Szwecji (zajął 2. miejsce). Na początku maja (3-5) Loeb wystartuje w Rajdzie Argentyny.

(mal)