Gwiazdor Manchesteru United i reprezentacji Anglii Wayne Rooney przeszedł drugą operacje przeszczepu włosów. Zmagający się z łysieniem 27-letni napastnik po raz pierwszy poddał się takiemu zabiegowi dwa lata temu. Zapłacić wtedy za to ok. 15 tys. funtów.

Rooney przeszedł transplantację w tej samej klinice w Londynie co poprzednio. Zabieg miał trwać dziewięć godzin. Piłkarz jest ponoć bardzo zadowolony z efektu i nie może się już doczekać momentu, kiedy zaprezentuje publicznie swój nowy wygląd.

Anglik walczy z łysieniem od kilku lat. Pierwszemu zabiegowi przeszczepu włosów poddał się w 2011 roku. Przecież nie mogę świecić łysiną w wieku 25 lat - napisał wtedy na Twitterze, tłumacząc swoją decyzję.

Po zdobyciu wielu tytułów może odejść z MU

Rooney, który rozegrał 83 mecze w reprezentacji i strzelił w nich 36 bramek, trafił do Manchesteru United w 2004 roku z Evertonu. Sięgnął z "Czerwonymi Diabłami" m.in. pięciokrotnie po mistrzostwo kraju - w 2007, 2008, 2009, 2011 i 2013 roku, dwa razy po Puchar Ligi, wygraną w Lidze Mistrzów w 2008 roku oraz po klubowe mistrzostwo świata w tym samym roku.

Ostatnio media spekulują jednak, że piłkarz zmieni klub. Jego pozyskaniem zainteresowane są ponoć m.in. Arsenal Londyn, którego zawodnikami są Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański, oraz Paris Saint-Germain.

(MRod)