Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo, którzy przeszedł niedawno z Realu Madryt do Juventusu Turyn, powiedział, że to była "dobrze przemyślana decyzja". Jak dodał, jest bardzo ambitny i lubi nowe wyzwania.

Jestem osobą, która myśli o teraźniejszości. Wciąż jestem bardzo młody i zawsze lubiłem wyzwania, od Sportingu po Manchester United, Real Madryt, a teraz Juventus - przyznał 33-letni Ronaldo podczas konferencji prasowej. 

Jak zaznaczył, decyzja o przenosinach do Turynu była dobrze przemyślana. 

To najlepszy klub we Włoszech, ma znakomitego szkoleniowca (Massimiliano Allegriego - PAP) i sztab trenerski, więc nie była to trudna decyzja. Jestem bardzo ambitny i lubię nowe wyzwania, mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Szczęście zawsze pomaga, ale trzeba go szukać - podkreślił Portugalczyk.

Ronaldo przyznał, że jednym z czynników, które miały wpływ na jego przejście do Juventusu, była owacja na stojąco zgotowana mu przez kibiców "Starej Damy" po efektownym golu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Real wygrał wówczas na wyjeździe 3:0 (u siebie w rewanżu przegrał 1:3), a Portugalczyk zdobył w Turynie dwie bramki, w tym jedną przewrotką.

To był naprawdę wspaniały moment dla mnie. Bycie nagrodzonym w ten sposób jest takie satysfakcjonujące... To zwiększa motywację do rozpoczęcia nowej przygody
- zaznaczył słynny piłkarz. 

Juventus regularnie sięga po tytuły mistrza Włoch, ale na triumf w Champions League czeka od 1996 roku. W ostatnich trzech edycjach najlepszy był Real, w dużej mierze właśnie dzięki Ronaldo. Teraz Portugalczyk ma pomóc "Starej Damie" w sięgnięciu po to trofeum.

Mam nadzieję, że pomogę Juventusowi wygrać (Ligę Mistrzów - PAP). Liczę, że mogę być szczęśliwą gwiazdą dla tego klubu, ale zobaczymy, co się wydarzy. Będziemy walczyć nie tylko o Ligę Mistrzów, ale także o tytuł w Serie A. Wiemy, że rywalizacja będzie trudna, ale musimy pozostać skoncentrowani - powiedział Ronaldo. 

W ubiegłym tygodniu ogłoszono, że Portugalczyk przenosi się z Realu do Juventusu za 100 milionów euro (plus opłaty związane z transferem w wysokości 12 milionów). W niedzielę wieczorem "CR7" przyleciał do Turynu, a następnego dnia przed południem przeszedł testy medyczne.

Ronaldo jest pięciokrotnym zdobywcą "Złotej Piłki" dla najlepszego piłkarza roku na świecie. W Realu grał od 2009 roku, jest najlepszym w historii strzelcem tego klubu - 451 goli w 438 meczach. Z Juventusem podpisał czteroletni kontrakt.

(m)