Romeo Beckham, syn słynnego byłego piłkarza reprezentacji Anglii Davida Beckhama, zadebiutował właśnie w profesjonalnym futbolu: rozegrał swój pierwszy mecz w seniorskich rozgrywkach. 19-latek wystąpił w barwach drużyny Fort Lauderdale, która rywalizuje na trzecim poziomie rozgrywek w Stanach Zjednoczonych.

Fort Lauderdale to ekipa rezerw Interu Miami, który rywalizuje w Major League Soccer (MLS) i którego współwłaścicielem jest David Beckham.

Romeo Beckham wystąpił w niedzielnym pojedynku z South Georgia Tormenta, zakończonym remisem 2:2.

Na boisko wyszedł w koszulce z numerem 11, tak jak jego ojciec zagrał na prawym skrzydle. Został zmieniony w 79. minucie.

W spotkaniu, w barwach Fort Lauderdale, wystąpił również Harvey Neville: syn innego znanego angielskiego piłkarza. Phil Neville grał z Davidem Beckhamem w Manchesterze United, a obecnie jest trenerem Interu Miami.

46-letni obecnie David Beckham w latach 1996-2009 rozegrał 115 meczów w reprezentacji Anglii i zdobył w nich 17 goli.

Karierę klubową rozpoczął w 1992 roku w ekipie "Czerwonych Diabłów", ich barw bronił w sumie przez 11 lat. Sześciokrotnie świętował z tym klubem mistrzostwo Anglii, a raz triumfował w Lidze Mistrzów.

Z Manchesteru United Beckham przeniósł się w 2003 roku do Realu Madryt, a w 2007 roku związał się z Los Angeles Galaxy.

Romeo jest jednym z czworga dzieci Victorii i Davida Beckhamów. Jego starszy brat, 22-letni Brooklyn zajmuje się fotografią i modelingiem. Zarówno on, jak i 16-letni Cruz mają za sobą przygodę z piłką. Najmłodsza w rodzinie jest 10-letnia Harper.