32 lata temu urodził się Robert Lewandowski, polski napastnik, zawodnik Bayernu Monachium. Popularny „Lewy” od wielu lat gra na najwyższym poziomie zdobywając kolejne tytuły.

Robert Lewandowski urodził się w Warszawie 21 sierpnia 1988 roku. Wychowywał się w sportowej rodzinie. Ojciec Krzysztof uprawiał judo i grał w piłkę nożną w trzecioligowym Hutniku Warszawa. Matka Iwona była siatkarką pierwszoligowego AZS Warszawa.

Swoją przygodę z piłką nożną zaczynał w Varsovii i Delcie, potem grał w Legii Warszawa. Jako senior zdobywał bramki dla: Znicza Pruszków, Lecha Poznań, Borussi Dortmund i Bayernu Monachium. Lewandowski już teraz jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski. Ma też w niej najwięcej występów.

Po jednym z meczów Lewandowski udzielił nietypowego wywiadu. Reporter oficjalnego kanału reprezentacji Polski "Łączy nas piłka" odpytał polskiego napastnika, kiedy ten był w bieliźnie.

Biznesmen i inwestor

Lewandowski nie ogranicza się do gry na boisku. Napastnik jest aktywnym biznesmenem. Inwestuje w startupy i serwisy internetowe. Działa w branży reklamowej, inwestycyjnej i deweloperskiej.

Posiada własną agencję specjalizującą się w komunikacji marketingowej, która zajmuje się zawodowym wizerunkiem piłkarza oraz jego żony. Jest udziałowcem wielu spółek.

W 2019 roku jego majątek był szacowany na 450 milionów złotych.

Tik-tok i rodzina

"Lewy" od 7 lat jest mężem Anny Lewandowskiej, sportsmenki i trenerki. Para ma dwie córeczki: Klarę i Laurę. Para jest aktywna w mediach społecznościowych i często na swoich profilach zamieszcza zdjęcia rodzinne.

Sam Robert z żoną Anną w ostatnim czasie uaktywnili się też na Tik-toku. Lewandowscy co jakiś czas zamieszczają tam krótkie filmy z układami choreograficznymi.