Robert Kubica wystartuje w jubileuszowej, 70. edycji Rajdu Polski. Rajd odbędzie się w dniach 13-15 września w okolicach Mikołajek. Kierowca poinformował o tym osobiście na konferencji prasowej w Warszawie.

W tym sezonie Robert Kubica będzie jeździł Citroenem w wybranych eliminacjach mistrzostw świata i Europy. W planach ma, odpowiednio, siedem i cztery występy w poszczególnych cyklach. Rajd Polski zalicza się do tego drugiego.

Już za tydzień (21-23 marca) Polak wystąpi w Rajdzie Wysp Kanaryjskich, trzeciej rundzie ME. Trzy tygodnie później wystartuje w czwartej eliminacji MŚ - Rajdzie Portugalii (12-14 kwietnia).

28-letni krakowianin będzie się ścigać w klasie WRC-2 samochodem w wersji DS3 RRC (Regional Rally Car), który ma specjalne łopatki przy kierownicy do sterowania skrzynią biegów.

Kubica, który przez kilka lat z powodzeniem startował w Formule 1, przechodzi jeszcze rehabilitację po wypadku, do którego doszło 6 lutego 2011 roku na trasie rajdu Ronde di Andora. Fragment metalowej bariery przebił karoserię auta i niemal zmiażdżył dłoń oraz łokieć kierowcy. Polak doznał także wielu innych poważnych obrażeń ciała. Od tego czasu przeszedł już kilkanaście operacji. Jego prawa ręka nie jest jeszcze w pełni sprawna.

Wypadek przerwał występy Polaka w Formule 1. Nie wiadomo, czy Kubica powróci jeszcze kiedykolwiek do cyklu najbardziej prestiżowych wyścigów samochodowych na świecie.