Robert Kubica będzie w tym sezonie startował w rajdach samochodowych - potwierdził oficjalnie zespół Citroena. To właśnie w barwach francuskiej ekipy Polak zaliczy 7 startów w mistrzostwach świata i kilka w mistrzostwach Europy.

Na tę wiadomość kibice czekali od kilku miesięcy, kiedy to Kubica po raz pierwszy po wypadku usiadł za sterami rajdowego samochodu. Ogromnym zaufaniem obdarzył go zespół Citroena, który na wszystkie starty udostępni mu model DS3 RRC - mniejszego brata najszybszych aut WRC.

Pierwszym występem będzie Rajd Wysp Kanaryjskich (ME), który rusza pod koniec marca. Kilka tygodni później Polak wystartuje w mistrzostwach świata w kategorii WRC 2, w której zadebiutuje podczas Rajdu Portugalii. W sumie były kierowca F1 ma zaliczyć 7 rund MŚ i kilka startów w europejskim czempionacie.

Byliśmy w kontakcie z Citroen Racing i wspólnie podjęliśmy decyzję o kontynuacji współpracy. Bardzo się cieszę, że wracam do ścigania na najwyższym poziomie. Nie mogę się doczekać startu, ale nie wyznaczam sobie jeszcze żadnych konkretnych celów - na razie muszę się jeszcze sporo uczyć i zdobywać cenne doświadczenie - tłumaczy na stronie Citroen Racing Robert Kubica.

Za zgodą FIA samochód Polaka ma być przygotowany do jego aktualnych możliwości ruchowych.

(bs)