"W związku z publikacjami mówiącymi o zaangażowaniu PKN ORLEN w sponsoring Roberta Kubicy informujemy, że na tym etapie jest zbyt wcześnie, by mówić o potencjalnej współpracy lub jakichkolwiek jej szczegółach" - informuje PKN Orlen. To odpowiedź na medialne spekulacje.


W oświadczeniu Orlenu potwierdzono, że z Kubicą spotkał się prezes zarządu koncernu, Daniel Obajtek. Jaki był cel tego spotkania? "Miało ono na celu omówienie perspektyw i potencjału rozwoju sportów motorowych, które od wielu lat pozostają w kręgu ścisłych zainteresowań PKN ORLEN" - wyjaśniono.

Daniel Obajtek zamieścił dziś na Twitterze zdjęcie ze spotkania z Robertem Kubicą. "Niełatwo było zgrać terminy, jednak wczoraj po południu udało nam się spotkać z @R_Kubica. Mówiliśmy m.in. o potencjale i rozwoju motosportów w Polsce, z którymi @PKN_ORLEN jest silnie związany i kojarzony od wielu lat" - napisał. 

Portal gazeta.pl podał, że rozmowy pomiędzy Robertem Kubicą a Orlenem trwają od dłuższego czasu. Rzekomo są zaawansowane. Umowa może oznaczać promocje nie tylko samej marki PKN Orlen, ale przede wszystkim produktów dla kierowców sprzedawanych na stacjach benzynowych. Według nieoficjalnych ustaleń gazeta.pl chodzi najprawdopodobniej o promocję marki Stop Cafe.

(mn)