Robert Kubica, który w piątek wpadł do rowu i poważnie uszkodził samochód, na kończącym zmagania odcinku Power Stage zajął ósme miejsce, dzięki czemu awansował na 34. pozycję w Rajdzie Finlandii. Pierwszy był Fin - Jari-Matti Latvala.

Reprezentant gospodarzy Jari-Matti Latvala po raz drugi w karierze wygrał Rajd Finlandii i o 3,6 sekundy wyprzedził kolegę z zespołu i lidera klasyfikacji generalnej Sebastiena Ogiera. Robert Kubica został sklasyfikowany na 34. miejscu.

Trzecie miejsce zajął Brytyjczyk Kris Meeke, który metę przekroczył ze stratą 50,6 sekund do zwycięzcy. Kończący rywalizację tzw. Power Stage wygrał Ogier, za co otrzymał trzy dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Za drugie miejsce dwa oczka doliczono Latvali.

W ósmej rundzie mistrzostw świata, z bazą w miejscowości Jyvaskyla, z pozostałych Polaków Aron Domżała i Przemysław Zawada zajęli 40. miejsce, natomiast Szymon Kornicki i Przemysław Mazur zostali sklasyfikowani na 42. pozycji.