Szef teamu Red Bull Racing, Christian Horner, zaprzeczył, że rewelacyjny w obecnym sezonie Formuły 1 Sebastian Vettel w ciągu najbliższych dwóch lat może wrócić do zespołu BMW Sauber. Dwukrotnego zwycięzcę wyścigów Grand Prix obowiązuje do 2011 r. kontrakt z Red Bullem, ale ostatnio pojawiły się doniesienia, że po jego wygaśnięciu trafi do obecnego zespołu Roberta Kubicy.

Vettel już raz był związany z niemiecko-szwajcarskim zespołem. W 2007 r. był w nim trzecim kierowcą, ale później zdecydował się z niego odejść. To niemożliwe, by powrócił do BMW Sauber. Mogli go zatrzymać, mieli taką opcję, by pozwolić mu ścigać się w swoich barwach, jednak z niej nie skorzystali. (…) W połowie 2007 r. pozwolili mu odejść do rodziny Red Bulla i stracili do niego wszelkie prawa - wyjaśnił Horner.

W 2007 r. Vettel dołączył do zespołu Torro-Rosso, a następnie przeniósł się do Red Bull Racing. 14 września 2008 r. wywalczył pierwszy triumf w GP Włoch, a w obecnym sezonie osiągnięcie to powtórzył na torze w Szanghaju.

(ASInfo)