Mimo porażki w finale Copa America reprezentacja Argentyny awansowała na pierwsze miejsce w rankingu FIFA. Ostatnio Albicelestes prowadzili w notowaniu w 2007 roku. Kolejny awans zanotowała reprezentacja Polski. Biało-czerwoni zajmują obecnie 30. pozycję. Ostatnio tak wysoko byliśmy za czasów Leo Beenhakkera.

Czołówka rankingu FIFA oraz miejsca reprezentacji Polski i jej rywali w eliminacjach Euro 2016:

1. Argentyna
2. Niemcy
3. Belgia
4. Kolumbia
5. Holandia
6. Brazylia
7. Portugalia
8. Rumunia
9. Anglia
10. Walia
...29. Szkocja
30. Polska
52. Irlandia
153. Gruzja

Dla Argentyńczyków pozycja lidera w światowym rankingu to marne pocieszenie po przegranym finale Copa America. Drużyna zajmuje, co prawda, pierwsze miejsce, ale kibice o wiele bardziej chcieliby zobaczyć w rękach swoich piłkarzy puchar - tymczasem w ciągu 12 miesięcy Albicelestes przegrali dwa finały wielkich imprez: przed rokiem na mundialu z Niemcami i teraz z Chile w mistrzostwach kontynentu.

Mimo tej porażki Argentyńczycy awansowali na pierwsze miejsce w rankingu FIFA i to po raz pierwszy od 2007 roku. Niemcy spadli na drugą pozycję, a podium uzupełnili Belgowie. Chile po triumfie w Copa America przesunęło się zaś z 19. na 11. lokatę.

Kolejny awans w rankingu zanotowali Polacy - w najnowszym notowaniu biało-czerwoni zamykają trzecią dziesiątkę. Tak wysoko nie byliśmy od czasów, kiedy selekcjonerem kadry był Leo Beenhakker.

Najnowsze notowanie rankingu daje argumenty tym, którzy twierdzą, że słabo odwzorowuje on siłę i potencjał poszczególnych reprezentacji. W czołowej dziesiątce znalazły się bowiem Rumunia (8.) i Walia (10.). Obie drużyny na razie świetnie radzą sobie w eliminacjach Euro 2016, ale aż tak wysokie pozycje mogą w ich przypadku zaskakiwać - tym bardziej, że niższe lokaty zajmują Hiszpanie (12.), Włosi (17.) czy Francuzi, którzy zlecieli z 8. na 22. miejsce.

Jeśli chodzi o rywali biało-czerwonych z eliminacji Euro 2016, to poza Niemcami wyprzedzają nas jeszcze Szkoci (29.). Reszta przeciwników kadry Adama Nawałki okupuje miejsca poza czołową "50": Irlandia jest 52., a Gruzja 153. Gibraltar nie jest sklasyfikowany.


Pełne notowanie rankingu FIFA znajdziecie TUTAJ.


(edbie)