Sebastien Ogier (Ford Fiesta) był najszybszy na superoesie otwierającym Rajd Wielkiej Brytanii. Francuz, który już w niedzielę może sobie zapewnić piąty z rzędu tytuł mistrza świata, wyprzedził o 0,4 s Fina Jariego-Matti Latvalę (Toyota).

Trzecie miejsce, ze stratą pół sekundy, zajął Belg Thierry Neuville (Hyundai), a czwarty wynik uzyskał Estończyk Ott Tanak (Ford Fiesta), tracąc 0,6 s. Łukasz Pieniążek (Skoda Fabia) zajął 31. lokatę ze stratą 5,3 s.

Superoes został rozegrany na liczącym 1,5 km odcinku na torze wyścigów konnych w Conwy w północnej Walii.

Ogier nie ukrywa, że chce już w Walii zapewnić sobie tytuł mistrza świata, aby nie lecieć do Australii na ostatni rajd. Obecnie wyprzedza o 37 punktów Tanaka oraz o 38 Neuville'a. Zwycięzca Rajdu Wielkiej Brytanii i ostatniego odcinka Power Stage może otrzymać maksymalnie 30 punktów.