Kajetan Kajetanowicz, jadący Skodą Fabią Rally2 Evo, wygrał w Warszawie 59. Rajd Barbórka. Wicemistrz świata w kategorii WRC3, trzykrotny mistrz Europy triumfował w imprezie po raz ósmy z rzędu. Po raz dziewiąty był też najszybszy na Karowej.

Kajetanowicz, jak w latach ubiegłych, zdominował rywalizację. Był najszybszy na wszystkich sześciu odcinkach specjalnych.

Drugie miejsce w imprezie tradycyjnie zamykającej sezon rajdowy w Polsce zajął trzeci w tegorocznych mistrzostwach Europy Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo), który stracił do zwycięzcy 21,09 s.

Na trzeciej pozycji uplasował się Michał Ratajczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo) - strata 39,76.

W poprzednim sezonie impreza została odwołana z powodu pandemii koronawirusa.

Po raz dziewiąty Kajetanowicz najszybszy na Karowej

Sobotnią rywalizację zakończyło kultowe Kryterium Asów na ulicy Karowej (jego wyniki nie są zaliczane do klasyfikacji Rajdu Barbórka). Wygrali je - po raz dziewiąty w ostatnich dziesięciu startach - Kajetanowicz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Skoda Fabia Rally2 Evo). Rajdowy wicemistrz świata w kategorii WRC3 przejechał 2,1-kilometrową trasę nw czasie 1.54,14.

Drugie miejsce zajął trzeci w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo), który był wolniejszy od zwycięzcy o 1,45 s.

Na trzeciej pozycji uplasował się Michał Ratajczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo) - strata 2,63 s.