Rafał Majka wygrał plebiscyt RMF FM i Interia.pl na Sportowca Lipca. W głosowaniu zebrał zdecydowanie najwięcej Waszych głosów - aż 75,25 procent. Na podium znaleźli się także siatkarze plażowi - Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz skoczek narciarski Piotr Żyła.

Zdecydowaliście: Rafał Sonik Sportowcem Czerwca w plebiscycie RMF FM i Interia.pl!

Rafał Sonik zasłużył - Waszym zdaniem - na tytuł Sportowca Miesiąca w czerwcu! W naszym plebiscycie zdobył 34,39 procent Waszych głosów. Sławomira Szmala, który zajął ostatecznie drugie miejsce, Sonik wyprzedził o niespełna jeden punkt procentowy! czytaj więcej

Wasze głosy oddane na Rafała Majkę nie mogą dziwić. Kolarz ekipy Tinkoff-Saxo w lipcu był zdecydowanie sprawcą największego sportowego polskiego sukcesu. Młody zawodnik wygrał aż dwa etapy Tour de France. Dotychczas jedynym biało-czerwonym kolarzem, który zapisał na swoim koncie etapowe zwycięstwo w Wielkiej Pętli, był Zenon Jaskuła - od tamtej wygranej minęło już jednak 21 lat. Majka do dwóch etapowych triumfów (14. i 17. etap) dołożył także drugą lokatę na 13. etapie i trzecie miejsce na 19.

To był najlepszy występ polskiego kolarza na Tour de France, dodatkowo okraszony zdobyciem koszulki dla najlepszego "górala" wyścigu. Dzięki temu nasz zawodnik został uhonorowany na Polach Elizejskich w Paryżu.

I pomyśleć, że kiedy zapadła decyzja o starcie Majki w Tour de France, kolarz był daleki od zadowolenia. Pierwotnie chciał w tym czasie trenować, by lepiej przygotować się do Tour de Pologne. Później jednak wykorzystał szansę, jaka pojawiła się po wycofaniu się z wyścigu jego kolegi z zespołu, kontuzjowanego Hiszpana Alberto Contadora. Dopiero bowiem po tej decyzji lidera ekipy Saxo-Tinkoff Polak dostał wolną rękę. Mógł atakować w górach i - jak się okazało - była to świetna decyzja.

Na drugim miejscu w naszym plebiscycie znaleźli się tym razem siatkarze plażowi - Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. W lipcu wygrali po raz pierwszy w karierze zawody cyklu World Tour Grand Slam w Hadze.

Podium uzupełnił skoczek narciarski Piotr Żyła. W lipcu wraz z kolegami wygrał na skoczni w Wiśle drużynowy konkurs skoków zaliczany do cyklu Letniej Grand Prix. Indywidualnie Żyła zajął drugie miejsce. Lepszy był tylko Słoweniec Peter Prevc.

Jak co miesiąc zachęcaliśmy Was nie tylko do oddawania głosów na nominowanych sportowców, ale również uzasadnienia Waszych typów. Po zamknięciu plebiscytu nasze redakcyjne jury wybrało najciekawszy wpis - jego autorem jest Wojciech z Ostrowa Wielkopolskiego, który zagłosował oczywiście na Rafała Majkę. Swój wybór uzasadnił krótko:

Można się nie przejmować, że w życiu jest pod górkę.

Zgodnie z obietnicą, Wojciech otrzyma niespodziankę przygotowaną dla autora najciekawszego wpisu przez zwycięzcę plebiscytu i RMF FM! Gratulujemy:-)

W poprzednim miesiącu niespodzianka, przygotowana przez RMF FM i Rafała Sonika - Sportowca Czerwca, trafiła do Małgorzaty z Radzymina:

(abs)