Rafał Majka podpisał trzyletni kontrakt z zawodową grupą kolarską Tinkoff-Saxo. "Rafał jest jednym z największych talentów w kolarstwie i wykazał wielki potencjał przed ostatnie dwa lata. W nadchodzących sezonach może walczyć o zwycięstwa w generalnej klasyfikacji największych wyścigów" – czytamy w komunikacie zespołu.

Bjarne Riis, dyrektor sportowy zespołu, który zaangażował Majkę w 2011 roku, przyznał, żeest bardzo zadowolony z postępów jakie zrobił 24-letni Polak. Jestem bardzo szczęśliwy mogąc ogłosić, że przedłużyliśmy kontrakt z Rafałem. Miał co prawda umowę ważną jeszcze rok, ale zasłużył na jej przedłużenie po tegorocznych osiągnięciach. W ostatnich sezonach rozwinął się solidnie i szybko. Wiem, jak ciężko pracował w trakcie sezonu. On na pewno zasługuje na miejsce w zespole - powiedział. 

Także właściciel zespołu Oleg Tinkow jest zadowolony z nowej umowy: Rafał jest jednym z najmłodszych i najbardziej utalentowanych zawodników w peletonie. Moim zdaniem ma wielką przyszłość przed sobą. To przyjemność dla zespołu, aby mieć takiego zawodnika jak Rafa przez kolejne trzy lata. On jest w stanie wygrywać Wielkie Toury w przyszłości. Jestem absolutnie pewien, że nasz zespół jest dla niego najlepszym miejscem, aby rozwijać się i zdobywać doświadczenia - podkreślił.