Legia Warszawa i Lech Poznań pewnie pokonały swoich rywali w 1. rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA i awansowały do kolejnej fazy rozgrywek. Obie drużyny strzeliły swoim rywalom po cztery bramki, tracąc tylko jedną.

Legia Warszawa wygrała na Białorusi z FK Homel 4:1 w rewanżowym meczu 1. rundy kwalifikacyjnej piłkarskiego Pucharu UEFA. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 0:0, co oznacza, że drużyna trenera Jana Urbana awansowała do dalszej fazy rozgrywek. czytaj więcej

Legia jechała na Białoruś z duszą na ramieniu, bo w pierwszym meczu podopieczni trenera Jana Urbana tylko zremisowali z FK Homel 0:0. Rewanż też nie zaczął się pomyślnie, bo to Białorusini pierwsi strzelili gola. Później na boisku rządziła jednak już tylko jedna drużyna.

Lech Poznań wygrał z azerskim Chazarem Lenkoran 4:1 w rewanżowym meczu 1. rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA. W pierwszym spotkaniu Lech wygrał 1:0 i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. czytaj więcej

Lech zagrał najlepiej ze wszystkich polskich drużyn, grających w tegorocznych pucharach. Poznaniacy zaprezentowali ładny dla oka, szybki, kombinacyjny futbol. Mimo że tuż przed przerwą piłkarze Chazaru wyrównali, ani przez chwilę nie było wątpliwości, kto ostatecznie wygra spotkanie przy ul. Bułgarskiej. Trzeba jednak zaznaczyć, że Azerowie nie byli zbyt wymagającym rywalem.