Crvena Zvezda lepsza od Groclinu. W pierwszym meczu 1. rundy Pucharu UEFA Groclin Dyskobolia Grodzisk przegrał z Crveną Zvezda Belgrad 0:1. To jednak nie koniec nadziei na awans. Podopiecznych Jacka Zielinskiego czeka jeszcze rewanż w Belgradzie.

Utytułowani goście dosyć szybko otrząsnęli się z początkowej przewagi gospodarzy i już w 18. minucie strzelili bramkę, która mocno ogranicza szanse Groclinu na awans do drugiej rundy. Pomocnik belgradzkiej jedenastki, Dusan Basta strzelił tuż przy słupku, nie pozostawiając najmniejszych szans Sebastianowi Przyrowskiemu. Od tej pory Groclin starał się narzucić swój styl gry i przez jakiś czas znów dyktował tempo. Wyrównać mógł najdroższy piłkarz polskiej ekstraklasy, Filip Ivanovski, Ala bramkarz gości stał na posterunku.

Bohaterem pierwszej połowy mógł zostać Adrian Sikora, który dwukrotnie zmarnował doskonałe sytuacje. Do końca pierwszych 45 minut, podopieczni Jacka Zielińskiego atakowali, lecz za każdym razem brakowało tzw. ostatniego podania.

Drugą połowie lepiej zaczęli piłkarze z Belgradu. Piekielnie groźnie strzelał Nenad Milijas, jednak trafił w poprzeczkę. Bramkarz Groclinu nie miał by w tej akcji nic do powiedzenia. Wraz z upływem minut, rosło zniecierpliwienie miejscowych kibiców, którzy domagali się od swoich ulubieńców gola. Bez skutku. Piłkarze z Serbii, mimo że ograniczali się do gry z kontry, w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Najgroźniejszą sytuację w drugiej połowie, Groclin stworzył w 72. min., gdy strzał Adriana Sikory na raty obronił bramkarz Crvenej Zvezdy.

Z małymi - ale jednak - nadziejami na awans, polski zespól pojedzie na rewanż do Belgradu.