Piłkarska reprezentacja Polski poznała swoich rywali w Lidze Narodów UEFA. Podopieczni Adama Nawałki zagrają z Włochami i Portugalią. Te nowe rozgrywki mają uatrakcyjnić rangę meczów towarzyskich.

Polska znajduje się w pierwszej, teoretycznie najsilniejszej dywizji. Polacy zagrają z Włochami i Portugalią. Będzie to okazja do rewanżu, za przegrany ćwierćfinał mistrzostw Europy w 2016 roku.

Dywizja B, to ciekawe pojedynki Rosji z Turcją, czy Walii z Irlandią.

W dywizji C najciekawiej zapowiada się pojedynek Serbii z Czarnogórą.

W dywizji D zagrają najsłabsze drużyny w Europie.

To szansa na spełnienie marzeń najsłabszych

W każdej z dywizji powstały cztery grupy, złożone z trzech lub czterech zespołów, aby każda reprezentacja mogła rozegrać po cztery lub sześć meczów (systemem mecz i rewanż). W przypadku dywizji A grupy będę składać się z trzech zespołów, czyli Polska rozegra cztery mecze - po dwa z dwoma przeciwnikami.

Dywizje A i B liczą po 12 zespołów, C - 15, a D - 16. Faza grupowa zostanie rozegrana od września do listopada 2018. Zwycięzcy grup dywizji A awansują do Final Four, zaplanowany na czerwiec 2019 roku.

Pomiędzy poszczególnymi dywizjami będą obowiązywały zasady awansów i spadków. Do niższej spadną po cztery najsłabsze zespoły z dywizji A, B i C, a do wyższej awansują po cztery najlepsze z B, C i D.

Liga Narodów jest też szansą wywalczenia kwalifikacji na Euro 2020 dla tych, którym nie uda się awansować w tradycyjnych eliminacjach. W mistrzostwach Europy przewidziano cztery takie miejsca - po jednym dla każdej dywizji. Rywalizacja będzie się toczyła w specjalnych barażach pod koniec marca 2020 roku.

(ag)