Wielkie sportowe emocje, rywalizacja brązowych medalistów mistrzostw świata z wicemistrzami Europy, tysiące kibiców na trybunach, piękna arena skąpana w biało-czerwonych barwach… tak zapowiada się najbliższy mecz polskich szczypiornistów! W sobotę, 20 czerwca, w Krakowie nasi reprezentanci zmierzą się w towarzyskiej potyczce z reprezentacją Danii. Rozdaliśmy Wam 100 biletów na to spotkanie!

W dniach 18-20 czerwca Kraków stanie się stolicą europejskiej piłki ręcznej, ale też poddany zostanie testowi - przejdzie próbę generalną przed mistrzostwami Europy, które Polska gościć będzie w styczniu 2016 roku.

W czwartek na krakowskim Rondzie Matecznego uruchomiony został zegar odliczający czas do mistrzostw, a dzień później pod Wawelem odbędzie się losowanie grup finałowych turnieju. Dowiemy się, gdzie zagrają poszczególne drużyny. Kto trafi do grupy wrocławskiej, gdańskiej, katowickiej, a kto do krakowskiej, w której zagrają gospodarze mistrzostw - mówi Marcin Herra ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Dzień po losowaniu - w sobotę, 20 czerwca - o godzinie 20:00 szykuje się zaś uczta dla kibiców: w 15-tysięcznej Tauron Arenie Kraków polscy szczypiorniści, brązowi medaliści niedawnych MŚ w Katarze, zmierzą się w towarzyskim pojedynku z aktualnymi wicemistrzami Europy Duńczykami.

Mieliśmy dla Was 100 wejściówek na to spotkanie! Mogliście zdobyć je śledząc nasz profil na Facebooku i słuchając uważnie Faktów Sportowych RMF FM, a także za pośrednictwem specjalnego formularza, który zamieściliśmy poniżej.

Ułożyliście kilkaset rymowanek...

...zawierających słowa "Kraków" oraz "waleczni" i przesłaliście je nam za pośrednictwem specjalnego formularza. Na zgłoszenia czekaliśmy do północy z wtorku na środę. Nasze redakcyjne jury wybrało następnie 30 najciekawszych, jego zdaniem, rymowanek. Ich autorzy otrzymali wejściówki na mecz Polska - Dania dla dwóch osób. TUTAJ ZNAJDZIECIE LISTĘ NAGRODZONYCH!

Poniżej możecie przeczytać wszystkie przesłane nam rymowanki:

Na naszym profilu na Facebooku...

...zamieściliśmy w środę i w piątek o godzinie 10:00 posty, w których prosiliśmy Was o dokończenie rozpoczętego zdania. Na Wasze wpisy - w komentarzach pod postem - czekaliśmy w każdym z tych dni przez dwie godziny. Po tym czasie nasze redakcyjne jury wybrało każdorazowo pięć najciekawszych, według niego, wpisów. Ich autorów nagrodziliśmy biletami na mecz Polska - Dania dla dwóch osób.

Łącznie za pośrednictwem Facebooka nagrodziliśmy więc podwójnymi wejściówkami 10 osób - pięcioro zwycięzców wyłoniliśmy w środę, kolejną piątkę wybraliśmy w piątek. Listy zwycięzców i treść wyróżnionych wpisów znajdziecie TUTAJ!

Za pośrednictwem Faktów Sportowych RMF FM...

...rozdaliśmy podwójne bilety kolejnym 10 osobom.

W poniedziałek i w czwartek w Faktach Sportowych o godzinie 20:00 usłyszeliście pytania dotyczące piłki ręcznej. Na Wasze odpowiedzi czekaliśmy przez dwie godziny - przesyłaliście je na adres mailowy: sport@rmf.fm z tytułem "PIŁKA RĘCZNA - odpowiedź na pytanie". Oceny Waszych zgłoszeń dokonało jury złożone z dziennikarzy redakcji sportowej RMF FM - w każdym z tych dni wybrało pięć najciekawszych, jego zdaniem, odpowiedzi. Ich autorzy zostali nagrodzeni biletami dla dwóch osób. Zobaczcie listy zwycięzców!


Dziękujemy za udział w zabawie!

W sobotę o 20:00 widzimy się w Tauron Arenie Kraków, by wspólnie dopingować biało-czerwonych!