Polscy siatkarze przygotowują się w argentyńskiej Catamarce do kolejnych meczów Ligi Światowej. W sobotę i niedzielę wieczorem zagrają z gospodarzami mecze czwartej rundy rozgrywek. W tabeli grupy D prowadzą Bułgaria i Polska po sześć zwycięstw przed Chinami oraz Argentyną, które nie wygrały jeszcze meczu.

Zespół trenera Raula Lozano po spotkaniach w minioną sobotę i niedzielę z Chinami w Chengdu odbył długą podróż do Catamarki przez Amsterdam, Paryż i Buenos Aires.

Przeciw Argentynie trenerzy Raul Lozano i Alojzy Świderek będą mieli do dyspozycji dziesięciu zawodników i tylko jednego rozgrywającego - Łukasza Żygadło. Do Polski z ważnych powodów rodzinnych wrócił Paweł Zagumny, zaś Grzegorz Pilarz wciąż nie jest w pełni zdrowy, by móc zagrać. Nie doleci też Grzegorz Szymański, który również boryka się z kontuzją.

Skład reprezentacji Polski na spotkania z Argentyną (sobota, niedziela 23.00 czasu warszawskiego): Łukasz Żygadło, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Marcin Możdżonek, Wojciech Grzyb, Krzysztof Ignaczak, Piotr Gruszka i Daniel Pliński.