Już tylko godziny zostały do walki Alberta Sosnowskiego z Witalijem Kliczką o pas zawodowego mistrza świata WBC w kategorii ciężkiej. Zdaniem ekspertów, Dragon nie ma szans na zwycięstwo z Ukraińcem. Polscy kibice nie tracą jednak nadziei. Kto zwycięży? Głosuj w naszej sondzie!

Nasz wysłannik do Gelsenkirchen, rozmawiał z kibicami, którzy obejrzą walkę

Realnie oceniając sytuację, można śmiało stwierdzić, że Sosnowski nie jest przeciwnikiem dla Kliczki. Witalij jest dużo wyższy (o 12 cm) i cięższy (o 10 kg), a z takimi zawodnikami Polak jeszcze nie rywalizował. Wygrywał tylko z dużo słabszymi, przeciętnymi pięściarzami - twierdzi 42-letni były mistrz Europy zawodowców w wadze junior półciężkiej Rosjanin Andriej Szkalikow.

Z takimi opiniami nie zgadzają się polscy kibice. Sosnowski jest dobry technicznie, powinien wygrać. Kliczko jest już troszeczkę starszym człowiekiem i może się potknąć - mówi jeden z fanów boksu w rozmowie z reporterem RMF FM Piotrem Glinkowskim.

31-letni Sosnowski ma szansę zostać pierwszym polskim mistrzem świata kategorii ciężkiej. Walka z osiem lat starszym Kliczką odbędzie się już dzisiaj wieczorem na stadionie Veltins Arena w niemieckim Gelsenkirchen.