Kamil Stoch wygrał w szwajcarskim Einsiedeln czwarty w tym roku indywidualny konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Drugi był Maciej Kot, a miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył lider klasyfikacji generalnej Niemiec Andreas Wellinger.

Pozostali Polacy uplasowali się poza czołową "10" - Jan Ziobro był 15., Piotr Żyła 17., a trzy pozycje niżej znalazł się Dawid Kubacki.

Jako jedyny z podopiecznych trenera Łukasza Kruczka startujących w sobotnim konkursie do serii finałowej nie zakwalifikował się Krzysztof Miętus, który został sklasyfikowany na 36. miejscu.

Dla Stocha, tegorocznego mistrza świata, było to siódme indywidualne zwycięstwo w zawodach LGP w karierze. W tym sezonie na najwyższym stopniu podium tego cyklu stał raz - wraz z kolegami cieszył się z wygranej w konkursie drużynowym w Wiśle.